ارائه دهنده تجهیزات اچ پی
LOADING

بررسی عمیق وب سرور

برای واکشی یک صفحه وب، مرورگر شما درخواستی را به وب سرور ارسال می کند که فایل درخواستی را در فضای ذخیره سازی خود جستجو می کند. پس از یافتن فایل، سرور آن را می خواند، آن را در صورت نیاز پردازش می کند و به مرورگر می فرستد. بیایید به آن مراحل با جزئیات بیشتری نگاه کنیم.

بیشتر بخوانید

وب سرور چیست؟

عبارت وب سرور می‌تواند به سخت‌افزار یا نرم‌افزار یا هر دوی آنها با هم کار کنند. در بخش سخت افزاری، وب سرور رایانه ای است که نرم افزار وب سرور و فایل های مؤلفه وب سایت را ذخیره می کند. (به عنوان مثال، اسناد HTML، تصاویر، شیوه نامه های CSS، و فایل های جاوا اسکریپت) یک وب سرور به اینترنت متصل می شود و از تبادل فیزیکی داده ها با سایر دستگاه های متصل به وب پشتیبانی می کند.

بیشتر بخوانید

مقایسه کش در مقابل حافظه اصلی

مانند DRAM، حافظه نهان CPU با خاموش کردن رایانه حافظه خود را از دست می دهد. دوباره آن را پشتیبان بگیرید و کش شما شروع به جمع آوری اطلاعات از ابتدا می کند.

بیشتر بخوانید

افزایش حافظه کش

اگر متوجه شده اید که رایانه شما کند کار می کند، ممکن است بخواهید به افزایش حافظه کش خود فکر کنید. این کار با ارتقاء CPU و تراشه‌های کش شما انجام می‌شود. البته، ساده ترین راه برای انجام این کار این است که فقط یک کامپیوتر جدید بخرید اما اگر در غیر این صورت عملکرد عالی داشته باشد، ممکن است ارزش ارتقاء جزئی را داشته باشد.

بیشتر بخوانید

حافظه نهان پردازنده چقدر مهم است؟

در گذشته، همه چیز کمی کندتر از آنچه امروز می بینیم پیش می رفت. این نه تنها به این دلیل بود که واحدهای پردازش مرکزی کامپیوترها(CPU)کند بودند، بلکه به این دلیل بود که عملکرد به شدت به حافظه محدود متکی بود. با افزایش سرعت ریزپردازنده‌ها، حافظه همچنان کند باقی می‌ماند، به همین دلیل لازم بود چیزی به نام «کش» ایجاد شود تا این شکاف بسته شود. بدون حافظه نهان، سیستم شما بسیار کندتر عمل می کند.

بیشتر بخوانید

به چه مقدار حافظه کش CPU نیاز داریم؟

سوال خوبی است. همانطور که انتظار دارید هرچه بیشتر بهتر است. جدیدترین CPU ها طبیعتاً دارای حافظه کش CPU بیشتری نسبت به نسل های قدیمی تر هستند و همچنین حافظه نهان بالقوه سریع تری نیز دارند. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه CPU ها را به طور موثر مقایسه کنید. اطلاعات زیادی وجود دارد، و یادگیری نحوه مقایسه و مقایسه CPU های مختلف می تواند به شما در تصمیم گیری صحیح برای خرید کمک کند.

بیشتر بخوانید

حافظه کش CPU چیست؟

به زبان ساده، حافظه نهان CPU یک نوع حافظه بسیار سریع است. در روزهای اولیه محاسبات، سرعت پردازنده و سرعت حافظه پایین بود. با این حال، در طول دهه 1980، سرعت پردازنده شروع به افزایش سریع کرد.

بیشتر بخوانید

کش cpu چگونه کار میکند؟

پردازنده های کامپیوتری در سال های اخیر بسیار پیشرفت کرده اند. ترانزیستورها هر سال کوچکتر می شوند و پیشرفت ها به نقطه ای می رسد که قانون مور زائد می شود. وقتی صحبت از پردازنده‌ها می‌شود، فقط ترانزیستورها و فرکانس‌ها نیستند، بلکه حافظه نهان نیز مهم است. ممکن است زمانی که در مورد CPU (واحد پردازش مرکزی) صحبت می شود، در مورد حافظه کش شنیده باشید. با این حال، ما به این اعداد حافظه کش CPU توجه کافی نداریم، و همچنین این شماره های برجسته اصلی تبلیغات CPU نیستند. بنابراین، دقیقاً حافظه نهان CPU چقدر مهم است و چگونه کار می کند؟

بیشتر بخوانید

عملکرد کنترلر هارد دیسک

کنترلر هارد دیسک که به عنوان آداپتور درایور هارد دیسک شناخته می شود، دستگاه رابط بین رایانه و درایور هارد دیسک است. کنترلر هارد دیسک برای دریافت و تفسیر سفارش کامپیوتر و سپس ارسال سیگنال های کنترلی مختلف به آداپتور دیسک سخت استفاده می شود.

بیشتر بخوانید

کنترل کننده دیسک چیست؟

مشاهده اطلاعاتی که در مورد کنترل کننده های دیسک در سیستم های ذخیره سازی فایل نشان داده شده است. کنترلر دیسک جزء سخت افزاری است که دسترسی به درایوهای دیسک را کنترل می کند. یک کنترل کننده دیسک با یک یا چند درایو دیسک برای شروع و پایان دادن به اتصالات به کلاینت ها ارتباط برقرار می کند.

بیشتر بخوانید

تاریخچه سرور چیست؟

مین فریم نقش اولین سرورها را ایفا کرده است. سرور یک دستگاه الکترونیکی است که برای دسترسی تعمیر و نگهداری به شبکه محلی یا گسترده (فایل ها، داده ها، پایگاه های داده، برنامه ها) در نظر گرفته شده است. تاریخچه ی سرور را نمی توان تنها با یک سری تاریخ های خاص توصیف کرد زیرا در ابتدا عملکرد آنها توسط رایانه های بزرگ (مین فریم) و سپس رایانه های شخصی و سپس دوباره سیستم محاسباتی جداگانه انجام می شد.

بیشتر بخوانید

به طور معمول به چه مقدار رم نیاز است؟

اگر شما تصمیم گرفته اید که سرور اختصاصی شرکت خود را خریداری کنید، میگوییم عالیه! اینترانت یا وب سایت شرکت شما بدون شک برای همیشه قدردان تصمیم شما برای سرمایه گذاری در آینده خواهد بود. همانطور که مشخصات سرور جدید خود را انتخاب می‌کنید، گزینه‌های CPU، انتخاب‌های هارد دیسک و پیکربندی RAID را بررسی می‌کنید و سپس نوبت به انتخاب RAM سرور می‌رسد. همانطور که گزینه های متعدد را میبینید، از خود می پرسید: "به هر حال من واقعا به چه مقدار RAM نیاز دارم؟"

بیشتر بخوانید

حافظه ثبت شده و بافر نشده چیست؟

حافظه می تواند ثبت یا بافر شود. حافظه ثبت شده دارای یک ثبات بین ماژول های DRAM و کنترل کننده حافظه است. رجیستر داده های درخواستی را برای یک سیکل ساعت قبل از ارسال روی آن نگه می دارد. این کار بار الکتریکی کمتری را روی کنترل‌کننده حافظه وارد می‌کند و به سیستم اجازه می‌دهد تا با ماژول‌های حافظه بیشتری نسبت به آنچه در غیر این صورت ممکن بود، پایدار بماند.

بیشتر بخوانید

انواع حافظه سرور و عملکرد آن

حافظه ای که برای استفاده در سرورها طراحی شده است در انواع مختلفی با پروفایل های عملکرد متفاوت وجود دارد. کلمه حافظه سرور کمی اشتباه است. در حالی که سخت افزار سرور برای کاربردهای کمی متفاوت از سخت افزار رایانه شخصی طراحی شده است، تا زمانی که مادربرد سازگار باشد، هر حافظه ای را می توان در رایانه شخصی استفاده کرد. از ابزار( Crucial® Advisor™ )یا ابزار اسکنر سیستم برای یافتن حافظه سازگار با مادربرد خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید

راه های حفظ و نگهداری درست سرور چیست؟

بدون یک سرور کاملاً کارآمد، تقریباً غیرممکن است که کسی به طور مؤثر یک وب سایت را میزبانی کند. اگر سرور شما مشکل دارد، مطمئناً وب سایت شما با مشکلات مشابهی روبرو خواهد شد. درست مانند هر ماشین یا دستگاه کامپیوتری، سرور نیاز به تعمیر و نگهداری و چکاپ های مداوم و معمول دارد. این در پیش بینی هر گونه مشکل شکلی است که ممکن است در آینده ایجاد شود.

بیشتر بخوانید